O nas

Poprzez naszą działalność staramy się wspierać rozwój przedsiębiorców, udzielając im potrzebnych środków finansowych w prosty i przejrzysty sposób.

Wiemy, jak w prowadzeniu firmy ważna jest płynność finansowa. Umożliwia nie tylko regulowanie zobowiązań na czas, ale przede wszystkim szybszy rozwój naszego biznesu. Znamy trudności czekające na przedsiębiorców, znajdujących się w różnych etapach prowadzenia swojej firmy. Dlatego też nasza oferta została dopasowana zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swój biznes, jak i w pełni doświadczonych przedsiębiorców. Poznajmy się, a my postaramy się dopasować ją do Twoich potrzeb.

Faktoring w Aforti Factor cechuje minimum formalności, indywidualne podejście do Klienta, bezpieczeństwo, a także czytelne i jasne zasady współpracy. Łącząc te wszystkie cechy w jednym produkcie, stawiamy na prosty mechanizm, dzięki któremu stanowimy istotne wsparcie w rozwoju i funkcjonowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Szybko i na czytelnych zasadach przywracamy firmom płynność finansową.

Oprócz faktoringu Nasi Klienci otrzymują szeroki pakiet świadczeń dodatkowych, m.in. indywidualną opiekę specjalisty, konsultacje z Biurem Analiz czy porady prawne. Nasz produkt cechuje szybka decyzyjność faktoringowa, a także wysokie zaliczki nawet do 100%.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawową różnicą między kredytem, a faktoringiem jest sposób dysponowania pozyskanymi środkami. Poprzez kredyt można sfinansować jedynie te działania, które z punktu widzenia banku są uzasadnione. Zatem analiza przedsiębiorcy jest dokonywana na podstawie jego przeszłości z uwzględnieniem wartości jego aktualnych dóbr (np. nieruchomości, floty czy sprzętów). Inaczej jest w przypadku faktoringu – cel na jaki zostaną przeznaczone środki zależy wyłącznie od firmy – a nie od udzielającego finansowania. Faktoring gwarantuje swobodę wykorzystania środków.

Faktoring jest też zdecydowanie bardziej dostępną formą finansowania, niż kredyt. Faktorzy patrzą na  możliwości rozwojowe, czyli na przyszłość firmy. Natomiast dla banków ważna jest jedynie jej historia. Tymczasem, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa mają kłopoty z finansowaniem swoich potrzeb, a zapotrzebowanie na kapitał obrotowy rośnie wraz z szybko wrastającą sprzedażą. W przypadku takich trudności warto rozważyć usługę faktoringu.

W Aforti Factor procedura faktoringowa została uproszczona do minimum. Dodatkowo,  na każdym etapie przedsiębiorca wspierany jest przez dedykowanego specjalistę. Czas od złożenia dokumentów do podpisania umowy można zamknąć nawet w ciągu jednego dnia. Finansowanie, na jakie mogą liczyć właściciele firm to kwoty od 5000 do nawet 5 000 000 zł.

W Aforti Factor jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi przedsiębiorcami. Z usługi faktoringu mogą skorzystać zarówno firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, freelancerzy, startupy, duże firmy i wszelkiego rodzaju spółki.

Niestety nie – faktoring z założenia dotyczy jedynie faktur, których termin płatności jeszcze nie upłynął.

Faktoring to coraz popularniejsza, nowoczesna usługa, która w dalszym ciągu wielu przedsiębiorcom kojarzy się z procesem windykacji. Zupełnie niesłusznie, gdyż w rzeczywistości ma z nim niewiele wspólnego. Należy wyjaśnić, że korzystając z faktoringu możemy oferować dłuższe terminy płatności przy jednoczesnym zapewnieniu płynności finansowej. W większości Klienci docenią gotowość do wydłużenia terminów płatności na fakturach, a większa świadomość usługi skutecznie przekonuje kontrahentów, że nie mają się czego obawiać.

Faktoring dłużny jest usługą finansową, polegającą na dokonaniu przez Aforti Factor zapłaty za zobowiązanie przedsiębiorcy wobec jego Dostawcy.

Faktoring dłużny skierowany jest do osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, spółek cywilnych, a także spółek prawa handlowego, oczekujących od swoich Dostawców wydłużenia terminu płatności.

Prowadzisz firmę, sprzedajesz usługi, za które wystawiasz faktury – często z odroczonym terminem płatności. Nie chcesz czekać na zapłatę np. dwóch miesięcy, ponieważ potrzebujesz pilnie pieniędzy na bieżące inwestycje. Z pomocą rusza faktoring na należności. Fakturę, którą wystawiłeś przekazujesz do sfinansowania przez Faktora (Aforti Factor). My wypłacamy Tobie gotówkę (w formie zaliczki nawet do 100%) i czekamy na wpłatę od Twojego kontrahenta. Dzięki temu zyskujesz płynność finansową, którą przeznaczasz na rozwój swojego biznesu.

Faktoring dłużny nazywamy również odwrotnym. Dlaczego? Ponieważ w tym wypadku faktury do finansowania (w przeciwieństwie do faktoringu na należności) przekazuje odbiorca towarów lub usług. Wyobraź sobie, że musisz zapłacić pieniądze swoim usługodawcom, a chwilowo cierpisz na brak wolnej gotówki. Wówczas skorzystaj z faktoringu dłużnego, a Faktor (Aforti Factor), pokryje Twoje zobowiązania finansowe, które następnie spłacisz w dogodnym dla siebie terminie.

Jesteśmy po to, by pomóc Twojej firmie

ZADZWOŃ DO NAS

(+48) 666 402 305

Odpowiemy na Twoje pytania.

Skontaktuj się

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Już tylko jeden krok dzieli Cię od otrzymania gotówki! Sprawdź, jakie to proste.

Wypełnij formularz

ZNAJDŹ DORADCĘ

Jesteśmy elastyczni – nasi doradcy dopasują faktoring do potrzeb Twojej firmy!

Znajdź oddział